Новини технологій. 5 березня. Японські вчені створили пристрій, здатний змусити замовкнути людину, що говорить.

Пристрій для приглушення мови

У 90-х роках минулого століття психологи виявили, що під час розмови людина прислухається до власного голосу – це один з каналів зворотного зв’язку мозку і мовного апарату. Як виявилося, цей канал має важливе значення для людей, що страждають на заїкання. Наприклад, відтворення людині її власної мови з затримкою за часом в 50 мілісекунд здатне помітно знизити частоту заїкань.

Отриманий метод отримав назву DAF (Delayed auditory feedback – зворотний аудіозв’язок із затримкою). Було встановлено, що у здорових людей DAF може інспірувати заїкання, фактично “забиваючи” канал зворотного зв’язку.

В рамках нової роботи вчені запропонували просту систему, яка здатна порушувати нормальний перебіг мови. Вона дуже проста і являє собою мікрофон направленої дії разом з аналогічним динаміком, об’єднані в один пристрій, яке дослідники назвали “Мовним генератором перешкод“.

Вчені зібрали зразок такого генератора перешкод і провели кілька серій випробувань. Зокрема, їм вдалося отримати практичні обмеження на технічні параметри мікрофона і джерела звуку з урахуванням відстані до мети і гучності її мови.

За словами вчених, завдяки направленій дії, воно здатне впливати на конкретних людей в натовпі, не завдаючи незручностей людям навколо. Крім цього вони говорять, що людина, на яку впливають, не відчуває дискомфорту.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.