Новини світу. 19 березня. Японський фондовий індекс Nikkei за 19 березня збільшився на 0,12 відсотка до 10142 пунктів і досяг максимуму з 11 березня минулого року, коли в Японії стався потужний землетрус, що викликало одне з найбільш руйнівних цунамі в історії країни.

birzha
Індекс Nikkei закривається в плюсі п'яту сесію поспіль

Фондові індекси в Японії ростуть на тлі зниження курсу ієни до долара і євро, що підвищує конкурентоспроможність японських експортерів.

Практично весь 2011 рік вони несли збитки від дорогої ієни: місцева валюта зміцнювалася, навіть незважаючи на інтервенції від ЦБ і падіння місцевої економіки.

На подорожчанні японських акцій позначилося і зростання цін на нафту: в цілому економіка потерпає від дорогих вуглеводнів, проте ряд компаній, у тому числі тих, що торгують сировиною, отримує від збільшення цін додатковий прибуток.

Індекс Nikkei закривається в плюсі ​​п’яту сесію поспіль, а всього з початку 2012 року він піднявся на 20 відсотків. Для порівняння, американський Dow Jones за той же час зріс лише на 0,42 відсотка.

Після повідомлень про землетрус рік тому індекс Nikkei впав нижче позначки в 9300 пунктів, а восени 2011 року опускався до локального мінімуму поруч з 8500 пунктами.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.