Новини України. 14 березня. Президент України Віктор Янукович застосував право вето до законопроекту № 9370, яким передбачалося внесення змін до статті 11 закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, про уточнення переліку підстав для припинення виплат допомоги при народженні дитини.

Янукович пояснив у яких випадках припиняются виплати на дитину

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Янукович зазначає, що випадки припинення виплати державної допомоги, перераховані у переліку затвердженому Верховною радою, не охоплюють всіх обставин, при яких припиняється виплата цієї допомоги батькам (опікунам).

Зокрема, на думку президента, може виникнути ситуація, коли особа, якій призначена допомога при народженні дитини, не здійснює фактичний догляд за дитиною внаслідок певних обставин: взяття під варту, тривале лікування, виїзд на тривалий час за кордон, смерть одержувача допомоги.

Крім того, президент вважає важливим враховувати, що допомога при народженні дитини призначають і виплачують тільки одному з батьків дитини або опікунів і в разі настання вищезгаданих обставин другий з батьків також не отримає допомогу.

Янукович зазначає, що передбачені законом зміни є недоцільними, не відповідають інтересам дітей, а також не будуть сприяти ефективному використанню бюджетних коштів.

Як повідомлялося, 22 лютого Рада прийняла законопроект № 9370, внісши зміни до статті 11 закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.

Згідно з цією статтею, виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав, відбирання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав, тимчасового влаштування дитини на повне держутримання, припинення опіки або звільнення опікуна щодо його повноважень, нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем повноцінного утримання та виховання дитини.

Джерело Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.