Новини економіки. 20 березня. Президент України Віктор Янукович підписав закон про систему гарантування вкладів фізичних осіб (N4452-VI), повідомляє сайт глави держави.

Президент України Віктор Янукович
Янукович підписав новий закон

Нагадаємо, закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (N9342) був прийнятий парламентом 23 лютого. Згідно з цим документом, максимальну суму відшкодування буде встановлювати адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Зараз розмір відшкодування в 150 тис. грн. визначений законом про самому Фонді. Виконавча дирекція ФГВФО зможе встановлювати спеціальний або диференційований збір до фонду в залежності від ризиків банків.

Закон, крім того, надає Фонду виключне право курувати роботу тимчасової адміністрації та процес ліквідації банків. До теперішнього моменту цим займався Національний банк України (НБУ). Регулятивні повноваження фонду поширюються на всі банки в України.

В ході обговорення документа депутати від опозиції звертали увагу на те, що фактично створюється паралельний Нацбанк і що прийняття закону в такій редакції загрожує стабільності гривні.

Українські банкіри, у свою чергу, стурбовані можливістю ФГВФО вести ризиковану фінансову діяльність (видачу гарантій, надання безповоротної фінансової допомоги, надання позик та ін.) Та й повноваження Фонду надто широкі, впевнені в Українському кредитно-банківському союзі (УКБС).

Джерело Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.