Новини України. 30 березня. Президент України Віктор Янукович не виконав численні обіцянки, які він давав європейським лідерам щодо припинення політичних репресій.

Мартенс нагадав Януковичу його обіцянки

Про це йдеться у зверненні президента Європейської народної партії Вільфреда Мартенса з нагоди з’їзду партії “Батьківщина”, який проходить сьогодні у Києві.

“Переговори між ЄС та Україною зайшли у глухий кут. Політична безвихідь щодо політично-вмотивованого переслідування Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка та інших лідерів опозиції, а також той факт, що Україна зісковзує до авторитаризму, викликають серйозне занепокоєння”, – сказав він.

“Численні обіцянки, які дав президент Янукович європейським лідерам щодо політичних в’язнів, не було виконано, в тому числі обіцянку, дану мені під час мого візиту до України у вересні 2011 року”, – цитує Мартенса прес-служба “Батьківщини”.

Він закликав українську владу поважати принципи верховенства права, прав людини та припинити переслідування опозиції, звільнити Юлію Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка та інших політв’язнів, і дозволити їм взяти участь у парламентських виборах.

Президент ЄНП також висловив серйозне занепокоєння станом здоров’я Юлії Тимошенко.

“Її базові права постійно порушуються. Ми вимагаємо у президента Януковича виконати рішення Європейського суду з прав людини щодо забезпечення Юлії Тимошенко адекватного медичного лікування у відповідній медичній установі”, – сказав Мартенс.

Крім того, він зазначив, що під час дискусій на останньому Саміті ЄНП лідери ЄС також висловили глибоку стурбованість ситуацією в Україні.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.