Новини медицини. 26 березня. Обмін речовин – основний механізм роботи організму. Коли відбувається збій цього механізму, то ми відчуваємо дискомфорт, організм стає вразливий для різних захворювань.

Правильне харчування дозволить уникнути проблем з обміном речовин

Причини порушення обміну речовин можуть бути різними. З цим пов’язані будь-які зміни в роботі щитовидної залози, гіпофіза, статевих залоз. Голодування і неправильне харчування також можуть викликати порушення обміну речовин.

При поганому обміні речовин жири погано переробляються і надходять у кров, де накопичуються, а в подальшому це може призвести до інфарктів та інсультів. А якщо в цей момент ви вживаєте велику кількість жирної їжі, то вона дуже погано впливає на всю імунну систему і виводить з ладу всі життєво важливі обмінні процеси.

Сьогодні людина вживає багато жирів, що не є природним для організму. Можна вживати оливкову олію, яка є нейтральною щодо організму. Замість нього ми використовуємо соняшникову олію, вершкове масло, які засмічують наш організм.

Більш того, якщо пройдете консультацію дієтолога, він вам підкаже низку інших варіантів, якими можна буде замінити звичну олію на більш здорові її різновиди. Вживання олії і жирів негативно впливає на наш організм, вони можуть викликати порушення обміну речовин, що може привести до ракових захворювань, астми, порушення циркуляції крові, алергічних реакцій, тиску і багатьом іншим хворобам.

Необхідно прагнути до найбільш оптимального співвідношення жирних кислот, щоб перебіг природного процесу не порушувався. Потрібно обмежувати споживання жирів тваринного походження і в цілому споживання жирної їжі. Введіть в свій раціон більше поліненасичених кислот. Однак для початку варто пройти консультацію ендокринолога, який підкаже вам дієту спеціально для вас. За науковими даними, якщо дотримуватися подібної дієти, то можна не тільки зменшити рівень холестерину в крові, але і в цілому поліпшити стан загального здоров’я організму і знизити ризик інфаркту міокарда.

Однією з причин ожиріння є також і збій у вуглеводному обміні. Цей збій тягне за собою також розвиток серцево-судинних захворювань і цукрового діабету. Підвищений апетит виражається в бажанні з’їсти їжу, багату вуглеводами, а це, як правило, солодка їжа (цукерки, тістечка, торти), а також хлібобулочні вироби та інші види продукції з високим вмістом цукру. Відбувається вироблення глюкози, а в цей час в кров викидається інсулін, який знижує рівень глюкози. А її низький рівень подає сигнал про його нестачу, тим самим виробляючи бажання з’їсти знову щось солодке. А інсулін, який нескінченно виробляється, сприяє утворенню жиру в організмі, що істотно утрудняє його розщеплення. Тому збій вуглеводного обміну супроводжується ожирінням.

Щоб не допустити подібного захворювання, потрібно обов’язково пройти консультацію ендокринолога і обмежити себе в споживанні вуглеводів, а також слідувати комплексу заходів, а саме проводити фізіотерапевтичні процедури, масаж, робити фізичне навантаження.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.