Новини здоров’я. 21 березня. В даний час до численного переліку захворювань, до яких схильні люди, що працюють в офісі, все частіше додають синдром емоційного вигорання (СЕВ).

Стрес на роботі
СЕВ частіше піддаються молоді співробітники і найкращі фахівці

Основними причинами СЕВ, який виникає внаслідок постійних стресів, перевтоми, розумових, психологічних і фізичних перевантажень, фахівці називають не тільки особливості особистості, вік, взаємини з колегами та членами родини, але і збільшення навантаження.

На думку психіатрів, СЕВ проявляється емоційним виснаженням і фізичною знемогою, байдужістю до роботи, приниженням професійних і особистих якостей, почуттям неспроможності, зміною настрою, тривогою і депресією.

“До фізичних проявів синдрому відносяться: зниження апетиту, загострення хронічних захворювань, часті головні болі, скачки тиску та безсоння, – коментує Тетяна Клименко, керівник відділення ФДМ «ГНЦ соціальної і судової психіатрії ім. В.П. Сербського».

Як вважають фахівці, СЕВ частіше піддаються молоді співробітники і найкращі фахівці – відповідальні люди, які безмежно віддані своїй роботі.

Людям, схильним до СЕВ, слід продумано організовувати процес праці і відпочинку, намагатися розраховувати навантаження, вчитися переключатися з одного виду діяльності на інший, через кожні 2 години роботи влаштовувати 10-хвилинні перерви для відпочинку.

Щоб знизити перевантаження необхідно також дотримуватися режиму харчування, спати не менше 8 годин на добу, гуляти на свіжому повітрі і відмовитися від вживання алкоголю та тютюну, які посилюють прояви стану вигорання.

За матеріалами zdorovieinfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.