Новини технологій. 13 березня. Великий американський інтернет-портал “Яху” (Yahoo) подав у понеділок у федеральний суд міста Сан-Хосе (штат Каліфорнія) позов проти найбільшої в світі соціальної мережі “Фейсбук” (Facebook).

Весь "Фейсбук" заснований на запатентованих "Яху" мережевих технологіях

У ньому портал звинувачує соцмережу в порушенні десяти своїх патентів, що стосуються, в тому числі, систем і методів інтернет-реклами.

“Патенти “Яху“відносяться до найсучасніших інновацій в Інтернеті, включаючи обмін повідомленнями, отримання стрічки новин, коментування, розміщення рекламних банерів, налаштування приватності, запобігання “накручування” числа кліків. Вся модель соціальної мережі “Фейсбук“, що дозволяє користувачам створювати свої профайли і вступати в контакт з іншими особами та компаніями, заснована на запатентованих “Яху” мережевих соціальних технологіях”, – йдеться в позовній заяві.

Інтернет-портал наполягає на своїй правоті і в заяві для ЗМІ висловив упевненість в тому, що позов буде задоволений. У документі також наголошується, що в кінці минулого місяця компанія намагалася отримати від “Фейсбук” ліцензійні збори за цими патентами, на виплату яких уже погодився ряд інших компаній.

У свою чергу, в “Фейсбук” відкинули звинувачення, що пролунали в порушенні патентів “Яху“. Компанія висловила жаль з приводу того, що портал вирішив звернутися в суд, а не спробувати врегулювати наявні претензії у позасудовому порядку.

“Ми розчаровані тим, що “Яху“, давній бізнес-партнер “Фейсбук” і компанія, яка отримувала значну вигоду від співпраці з нами, прийняла рішення звернутися до суду”, – заявив представник соцмережі Джонатан То. За його словами, про подання позовної заяви він дізнався зі ЗМІ.

Позов “Яху“, однієї з перших великих інтернет-компаній, до “Фейсбук” – новий фронт патентної війни, яка йде між провідними світовими виробниками електроніки і програмного обладнання і вже торкнулася ринку смартфонів і планшетних комп’ютерів.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.