Новини здоров’я. 12 березня. У Кабміні визначать перелік захворювань, де вартість ліків буде підлягати частковому відшкодуванню. Рівень цього відшкодування буде залежати від економічної ситуації в країні.

Інсулін, ліки
Важкохворим пацієнтам повертатимуть частину вартості ліків

Ініціатива Кабміну про введення в Україні часткового відшкодування вартості ліків торкнеться лише тих груп пацієнтів, де спостерігається найбільш висока захворюваність і смертність.

Про це повідомив голова Державної служби України з лікарськими засобам Олексій Соловйов.

«Що стосується часткового відшкодування вартості ліків, то слід зауважити, що у всіх країнах реімбурсації (відшкодування – ред.) підлягають групи пацієнтів, де спостерігається найвища захворюваність і найвища смертність. Ми, по всій видимості, підемо цим шляхом, тобто визначимо перелік захворювань, де лікарське забезпечення, точніше, вартість ліків, буде підлягати частковому відшкодуванню», – розповів Соловйов.

За його словами, рівень цього відшкодування буде залежати від економічної ситуації в країні, від можливостей державного та місцевих бюджетів.

«Впровадження процедури реімбурсації стане другим етапом цієї реформи. Для нас зараз основне завдання – зупинити необгрунтоване зростання вартості лікарських препаратів на фармацевтичному ринку України», – зазначив Соловйов.

На підставі наказу віце-прем’єр-міністра – міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової в Кабміні створено робочу групу, якій належить розробити умови переходу на референтні ціни і визначити умови впровадження в Україні процедури часткового відшкодування вартості ліків.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.