Новини України. 21 березня. Близько 100 видатних діячів України просять президента Віктора Януковича помилувати екс-прем’єра Юлію Тимошенко.

Видатні українці просять за Тимошенко

“Звертаємося до вас з проханням своїм указом невідкладно помилувати Юлію Тимошенко і повністю звільнити її від відбування несправедливого покарання”, – йдеться в їхньому зверненні.

Лист оприлюднили герої України: письменник Дмитро Павличко, голова комісії з питань помилування при президенті України (2005-2008 рр.) Левко Лук’яненко, а також суддя міжнародного кримінального трибуналу по колишній Югославії в Гаазі Володимир Василенко.

“Політично мотивоване і протизаконне рішення про позбавлення волі на 7 років колишнього прем’єр-міністра України, голови партії “Батьківщина”Юлії Тимошенко ми сприймаємо як виклик усьому українському суспільству, наругою над демократією, свободою і правами людини”, – йдеться у зверненні.

“Незаконний вирок Печерського суду дискредитує не тільки українську державу, а й вас, як президента України, гаранта Конституції України, який мав би захищати права своїх громадян”, – також підкреслюється в листі.

“Ми глибоко впевнені, що вам, пане президент, слід піднятися вище особистих образ і, щоб, нарешті, виправити цю ненормальну ситуацію, зупинити Україну від подальшого сповзання в хаос, політичної вендети, громадського протесту та незаконності”, – підкреслюють представники української інтелігенції.

У листі вказується, що для виправлення цієї ситуації голові держави необхідно змінити порядок здійснення помилування і закріпити право клопотання про це не тільки за самим ув’язненим.

Лук’яненко нагадав, що раніше при президенті України право клопотання про помилування було закріплено не тільки за ув’язненими, але і його рідними, іншими громадянами, громадськими організаціями. Однак указом Януковича від 16 вересня 2010 року порядок був змінений і право клопотання про помилування було закріплено тільки за ув’язненим.

За словами Лук’яненка, клопотання про помилування означає визнання законності вироку, тому Тимошенко, яка не визнала на суді законності свого вироку, не може звернутися за помилуванням.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.