Новини України. 26 березня. Протягом наступних місяців погодні умови будуть дуже нестійкими.

погода, дощ, парасолі
У квітні, травні і до середини червня слід очікувати інтенсивних опадів

У квітні, травні і до середини червня слід очікувати інтенсивних опадів, які супроводжуватимуться градом і сильним вітром.

Навесні погода буде більш теплою у західній Україні і дощовою у східній частині, у квітні і травні очікуються заморозки. Про це повідомили в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті МНС.

«Ми очікуємо нестійкі погодні умови протягом цих трьох місяців: квітня, травня і червня. Але, у той же час, окремі дні будуть дуже сухими і теплими. На західній Україні буде більше теплих днів, аномально теплих, а на східній території менше. До липня процеси будуть відновлюватися на спекотні», — сказала заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту МНС Вазіра Мартазінова на прес-конференції 26 березня у Києві.

За її словами у східній Україні буде більше дощових і холодних днів. Перша половина квітня буде теплою для західної України, на східній Україні квітень може початися з заморозків.

За прогнозами Мартазінової, заморозків на території України слід очікувати у першій половині квітня, а також на початку травня. Вони будуть викликані нічною температурою близько 0 градусів.

«Ми очікуємо дуже помітних заморозків на території України і у травні. Це не означає, що протягом усього місяця температури будуть низькі. Але холодних днів буде достатньо. Їх буде порівну: як теплих днів, так і холодних. За рахунок цього щомісяця температура буде складатися у середньомісячну в межах норми. Насправді це буде через дуже різні погодні умови: різкий холод і тепло», — зазначила Мартазінова.

Разом з тим, вона прогнозує, що весна буде тривалою і затягнеться до середини червня. Крім того, перший літній місяць також не буде спекотним. У квітні в деякі дні температура повітря підніметься до 20-22 градусів тепла на західній Україні і до 15-17 градусів тепла на східній. У травні температура повітря на території України може досягти 30 градусів вище нуля в певні дні.

Крім того, Мартазінова зазначила, що у квітні, травні і до середини червня слід очікувати інтенсивних опадів — дощів, які будуть супроводжуватися градом і сильним вітром.

«Протягом кожного місяця погодні умови будуть дуже нестійкими. І за рахунок цього окремі дні будуть з дуже сильними дощами. Що не є характерним для попередніх років. Тому що попередні роки були дуже стійкі в бік сухих процесів. В цьому році ми очікуємо багато днів з дощами до липня майже», — сказала Мартазінова.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.