Новини науки. 15 березня. Кільцем Великого адронного коллайдера пройшли перші в 2012 році пучки.

Великий адронний коллайдер знову запустили

Про це повідомляється в мікроблозі CERN – організації, яка займається роботою прискорювача. На момент написання замітки офіційного повідомлення на сайті не з’явилося.

Роботу прискорювача було припинено в кінці 2011 року. За традицією CERN зупиняє роботу прискорювача на зиму. За деякими даними, це робиться через високу вартість електроенергії в цю пору року в регіоні – прискорювач розташований на кордоні Швейцарії та Франції.

Під час минулого циклу робіт прискорювач перевиконав план з протон-протонних зіткнень в 6 разів – його інтегральна світність склала майже 6 зворотних фемтобарн. Інтегральна світність – важлива характеристика прискорювача, яка характеризує кількість зіткнень елементарних частинок за час роботи на одиниці площі перетину (1 фемтобарн = 10-39 см2).

В даний час фізики займаються аналізом експериментальних даних. Наприклад, у вівторок, 13 березня, в CERN була зроблена доповідь, в якому викладалася нова схема роботи суперсиметрії.

Разом з тим основної своєї мети – виявлення бозона Хіггса – вчені поки не досягли. У грудні 2011 року відбулася доповідь представників наукових колаборацій Atlas і CMS, які заявили, що їм майже вдалося виявити бозон, який, як відомо, несе “відповідальність” за наявність маси у фізичних об’єктів у Всесвіті.

Великий адронний коллайдер – це найбільший на планеті прискорювач елементарних часток. Довжина кільця цього пристрою становить близько 27 кілометрів. Для роботи ВАК використовує надпровідні магніти, охолоджувані за допомогою гелію.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.