Новини України. 20 березня. Оскільки Україна ратифікувала шостий протокол Європейської конвенції по правам людини, введення смертної кари не можливе.

Іван Попеску пояснив, чому в Україні неможлива смертна кара

Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, народний депутата від Партії регіонів Іван Попеску.

“Ми відмінили смертну кару тоді, коли ми ратифікували шостий протокол Європейської конвенції по правам людини. Це було одним з наших зобов’язань перед Радою Європи”, – сказав Попеску.

Він наголосив, що без цієї норми бути членом Ради Європи неможна.

“Білорусь використовує смертну кару, її не допускають навіть в якості спостерігача до Ради Європи”, – додав Попеску.

Також, за словами парламентаря, існує конституційна норма про недопущеня звуження прав при ухваленні нових законів або внесенні змін до вже існуючих.

“Є конституційна норма, яка говорить про те, що при ухваленні нового закону, а також при внесенні змін до існуючих законів, не допускається звуження існуючих прав і свобод, а право на життя це одне з основних прав, навіть по відношенню до злочинців”, – зауважив Попеску.

Він зауважив, що подібний законопроект може бути внесений, але його ухвалення відносно наших міжнародних зобов’язань неможливе.

“Я розумію бажання комуністів і не тільки комуністів, особливо після подій в Миколаїві та інших містах, але з точки зору наших міжнародних зобов’язань це нереально”, – додав він.

Він також відзначив, що міжнародні норми мають вищу юридичну силу по відношенню до нашого законодавства, тому коли їх ратифікують вони обов’язково мають відповідати Конституції. Ця норма відповідала нашій Конституції, тому будь-який закон повинен відповідати наших міжнародним зобов’язанням.

Нагадаємо, фракція Компартії у Верховній Раді пропонувала розглянути на поточному пленарному тижні законопроект про введення смертної кари в Україні.

Джерело УНН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.