Новини України. 19 березня. Вчителі початкової школи викладатимуть основи інформатики та іноземні мови.

Вчителі викладатимуть англійську у початковій школі

Як повідомили в Міносвіти, науки, молоді та спорту, про це заявив перший заступник глави МОН Євген Сулима.

За його словами, у зв’язку із затвердженням урядом нових державних стандартів початкової загальної освіти і базової та повної загальної середньої освіти підготовка вчителя вимагає принципової корекції.

Державний стандарт початкової загальної освіти вводиться вже з 1 вересня 2012 року. За словами Сулими, невідкладним завданням вищих педагогічних навчальних закладів є забезпечення підготовки вчителя початкових класів до викладання нових предметів: «Сходинки до інформатики», «Я у світі», іноземних мов і природознавства.

Разом з предметної підготовкою, за роки отримання загальної середньої освіти діти повинні оволодіти ключовими компетенціями.

«Не можна обійти увагою необхідність врахування вимог зазначених стандартів початкової загальної освіти та середньої освіти до підготовки вчителя при розробці нової Концепції розвитку педагогічної освіти, робота над якою почалася в Міністерстві», – підкреслив Сулима.

Разом з тим заступник глави МОН підкреслив, що «особлива увага в новій Концепції необхідно приділити смисловим наповненням педагогічної освіти відповідно до нових стандартів середньої освіти, що є основою підготовки педагога і повинна передбачати забезпечення достатнього рівня академічної і професійної (психолого-педагогічної, методичної, практичної) підготовки».

На думку Сулими, нова Концепція розвитку педагогічної освіти повинна передбачати поступовий перехід на підготовку вчителів, не нижче освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра. У зв’язку з цим чиновник підкреслив, що «необхідно опрацювати питання про зміну статусу педагогічних училищ на педагогічні коледжі».

Мова йде про посилення кадрового потенціалу цих установ кандидатами і докторами наук. Це дасть нам можливість без великих витрат і проблем перейти на підготовку бакалаврів за такими спеціальностями, як дошкільна освіта, початкова освіта, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, технологічна освіта.

Джерело Комментарии

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.