Новини медицини. 27 березня. У літніх людей з ожирінням значно менша та ділянка головного мозку, яка відповідає за регуляцію апетиту.

мозок
Вага впливає на розмір мозку

Такими є результати досліджень шведських неврологів з Університету Уппсали. Свої результати учені опублікували в журналі The International Journal of Obesity.

Група неврологів під керівництвом Саманти Брукс досліджувала мозок літніх людей. Всього було обстежено 292 людини, чия вага була стабільною протягом останніх п’яти років, причому дослідженню піддалися люди, як з надлишковою вагою, так і з нормальною. За допомогою магнітно-резонансної томографії у людей з ожирінням було виявлено значне скорочення переднього мозку.

Подальші дослідження впливу надмірної ваги на здатність мозку контролювати поглинання їжі виявили ослаблення всіх розумових здібностей у людей з ожирінням. Лікарі вважають, що неправильне харчування знижує мозкову діяльність, особливо, в контролі тяги до їжі.

За словами Саманти Брукс, у людей, які неправильно харчувалися протягом тривалого часу і заробили ожиріння, мають скорочений обсяг мозку. На даний момент учені поки не можуть точно сказати, що є причиною, а що наслідком – ожиріння або розумова недостатність. Але вони з упевненістю говорять, що якщо не замислюватися про свій раціон, то можна втратити не тільки талію, але і частину мозку.

В даний час ожиріння – це хвороба, яка охоплює майже все наше суспільство, це глобальна проблема, з якою потрібно боротися. Навіть інтернет-статистика показує, що щодня люди набирають в пошукових системах запити, такі, як “легкий спосіб схуднути”, як “схуднути за тиждень” або “лікування ожиріння”.

Багатьох це хвилює, але не кожен приходить до того, що потрібно звертатися в медичний центр за допомогою. Адже тільки кваліфікований дієтолог допоможе позбавитися від надлишкової ваги. Пройшовши діагностику організму, можна буде встановити причини надмірної ваги. Але не завжди в питанні схуднення може допомогти дієта і спорт. Зараз існують і інші більш сучасні швидкі і безболісні методи, наприклад, ліпосакція і кавітація. Ці методи допоможуть за лічені хвилини зробити вас стрункішими, а головне – не на шкоду вашому здоров’ю.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.