Новини науки. 11 березня. Вчені створили повноцінний замінник м’яса, який ніяк не відрізняється за зовнішнім виглядом і смаком від оригіналу.

Вчені хочуть робити м'ясо з рослин

Насправді, “псевдом’ясо” складається на сто відсотків з овочів. За словами розробників продукту, учасників європейського проекту “LikeMeat”, його виробництво відрізняється екологічною безпекою. Плюс, багато жителів ЄС морально готові відмовитися від м’яса. А в природі існує безліч рослин, здатних його замінити.

“Наша мета – отримання рослинного замінника м’яса в промислових масштабах. Він повинен бути соковитим, ароматним і волокнистим, як справжнє м’ясо. Ще важливий тривалий термін зберігання і відносно низька вартість. В ідеалі замінник зможуть їсти не тільки вегетаріанці, але й алергіки”, – заявив ініціатор проекту Флоріан Уайльд з Інституту Фраунгофера.

На часі в лабораторних умовах вже отримано прототип фабрики з виготовлення “вегетаріанського м’яса”. Вчені запевняють, що їх міні-фабрика здатна виробляти лист “м’яса” товщиною в 1 сантиметр. Такий лист можна за бажанням перетворити на котлети, кубики або надати будь-яку іншу бажану форму. За годину виходить 60-70 кілограмів замінника. Консистенцією і якістю продукту вчені цілком задоволені.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.