Новини науки. 16 березня. Інженери з Кембріджського університету розробили і продемонстрували нову технологію, здатну стирати з паперу відбитки, зберігаючи сам лист.

Принтер "спалює" текст

Новий процес «де-фотокопіювання» дозволяє стирати текст, написаний за допомогою чорнила і тонера лазерних принтерів. Процес використовує для роботи короткий лазерний промінь, пульсуючий і стирає текст або зображення, розігріваючи папір таким чином, що чорнило починає швидко випаровуватися з його поверхні.

Дослідники говорять, що технологія працює зі звичайним папером і звичайними чорнилами. За їхніми словами, створений метод дозволяє повторно використовувати папір знижуючи витрати і проявляючи турботу про навколишнє середовище. Технічно новий процес значно екологічніший, ніж класична переробка паперу. Однак на сьогоднішній день нова технологія не повністю оптимізована для масового впровадження і вимагає доопрацювання.

«Коли система запускається, то вона включає лазер, що потрапляє на тонкий шар тонера і розігріваює його до ступеня випаровування. В більшості випадків тонер складається з вуглецю і полімерів. При нагріванні полімерні сполуки випаровуються», – розповідає керівник досліджень Девід Ліл-Айала.

Самі автори розробки кажуть, що вони не є першими, хто використовує ідею розпаду чорнила, однак перші, хто розробив установку, здатну точно впливати на надтонкий шари тонера. Ліл-Айала каже, що вони досить довго підганяли потужність лазера: перші версії то випалювали папір, то недостатньо знебарвлювали чорнило. В процесі розробки інженери використовували ультрафіолетовий, інфрачервоний і видимий лазери на різних швидкостях.

Спочатку було встановлено, що найкраще руйнують чорнило лазери зеленого кольору, що впливають на тонер близько 4 мільярдних часток секунди. В результаті такого впливу на папері залишаються тільки слабкі риси впливу чорнила.

Також дослідники говорять, що випаровування, що виходять під час впливу на папір, є нешкідливими для людей.

На сьогодні показана установка працює тільки в лабораторних умовах, але інженери працюють над рішенням, яке можна було б використовувати і в офісі. Вартість створення рішення в даний момент складає близько 19 000 фунтів.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.