Новини світу. 2 березня. Саміт ЄС призначив Хермана Ван Ромпея президентом співтовариства на другий термін.

Херман Ван Ромпей

Про це сам Ван Ромпей заявив в своєму мікроблозі в Твіттері. Його також затверджено на посаді голови самітів зони євро.

“Для мене велика честь, що члени Європейської ради запропонували мені продовжити роботу на посту президента. З великим задоволенням я приймаю другий мандат і вважаю, що мені пощастило служити Європі в настільки вирішальний час”, – написав він.

Відповідно до Лісабонського договору, президент Євросоюзу призначається лідерами всіх 27 країн співтовариства строком на 2,5 роки. За замовчуванням він повинен виконувати функції голови саміту зони євро. Ван Ромпей був затверджений першим президентом ЄС в результаті жорсткого “кастингу” на саміті спільноти у листопаді 2011 року.

Лідери спільноти цілком задоволені роботою Ван Ромпея щодо формування порядку денного самітів ЄС, пошуку компромісних розв’язок у випадку розбіжностей і поданні ЄС на вищому рівні на міжнародній арені. У зв’язку з цим і в умовах кризи політичні еліти ЄС воліють не починати складну дискусію про нового президента співтовариства.

Як зазначив у цьому зв’язку один з європейських експертів в кулуарах саміту, “ті, хто могли б претендувати на це крісло, не зацікавлені в ньому в такий складний момент, а ті, хто хотіли б його зайняти, не мають для цього достатньої ваги”.

Джерело ИТАР-ТАСС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.