Новини здоров’я. 31 березня. Дівчатка, що народилися великими, частіше страждають від надмірної ваги і супутніх проблем, коли виростають.

Вага дівчинки при народженні є фактором ризику ожиріння

Як показало дослідження австралійських вчених, вага при народженні і в дитинстві впливає на обсяг талії, кількість жиру, кров’яний тиск і рівень цукру в крові дівчат підлітків.

Спостереження за 1000 дівчатами, за якими стежили з народження до 17-річного віку, показало, що вага при народженні, а також комплекція в ранньому дитинстві, є факторами ризику ожиріння, резистентності до інсуліну і підвищеного кров’яного тиску.

Дівчата з великим об’ємом талії, підвищеним рівнем інсуліну і тригліцеридів у крові, а також більш низьким рівнем «хорошого» холестерину, частіше відрізнялися зайвою вагою з самого народження. Цікаво, що вага при народженні та комплекція в ранньому віці не надають на хлопчиків такого впливу, як на дівчаток.

«Те, що відбувається з дитиною в матці, впливає на ризик розвитку хвороб серця і діабету, коли він виросте. Ми виявили, що немовлята жіночої статі особливо сильно схильні до цього ризику, і у 17-річних дівчат, схильних до діабету, перші ознаки з’являються вже у віці 12 місяців», – уклали дослідники.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.