Новини світу. 11 березня. На вищий державний пост в Єгипті вже виявили бажання балотуватися майже 200 осіб.

Офіційно поки ніхто не зареєстрований кандидатом на президентських виборах

Тільки в суботу, в перший день кампанії з реєстрації кандидатів в президенти, Вищу виборчу комісію відвідали 199 осіб, які отримали необхідний пакет документів з умовами і порядком висування кандидатур. Офіційно поки ніхто не зареєстрований кандидатом на президентських виборах, які пройдуть в Єгипті 23-24 травня.

Як пояснив у зв’язку з цим глава виборчкому Фарук Султан, реєстрація і отримання статусу кандидата – це останній крок, якому передує кропітка робота зі збору підписів і виконання ряду інших вимог. По-перше, висуванцям необхідно заручитися письмовою підтримкою як мінімум 30 депутатів парламенту або 30 000 підписів виборців, що мають право голосу, не менш ніж з 15, тобто майже половини, провінцій країни. При цьому в кожній провінції має бути не менше тисячі прихильників кандидата.

По-друге, на свою виборчу кампанію претендентам дозволяється витратити не більше десяти мільйонів єгипетських фунтів (близько 1,7 мільйона доларів), а в разі проведення другого туру – не більше двох мільйонів фунтів (трохи понад 300 тисяч доларів).

Кандидатам в президенти категорично заборонено отримувати пожертвування і внески, безпосередньо або яким-небудь іншим чином, від юридичних осіб, іноземних держав або приватних осіб-іноземців, міжнародних організацій або будь-якої людини, так чи інакше пов’язаної з іноземним капіталом. Перераховувати кошти кандидатам можуть тільки єгиптяни, що виступають як приватні особи. При цьому сума пожертвувань не може бути вище 100 тисяч фунтів (близько 170 000 доларів).

Відповідно до закону від 1975 року про хабарництво, кандидати в президенти повинні надати вичерпну інформацію про своє фінансове становище і джерела доходу. Особливим чином обумовлюються і банки, в яких дозволяється відкривати рахунки.

Згідно схваленої єгиптянами рік тому на референдумі конституційної декларації, претендент на вищий державний пост повинен бути не молодше 40 років і мати обох батьків-єгиптян, громадян Єгипту. Те ж саме стосується і національної приналежності дружини або чоловіка кандидата.

У суботу одним з перших на Вищу виборчу комісію прийшов колишній прем’єр Єгипту Ахмед Шафік. Він очолював кабінет міністрів з січня по березень минулого року, коли в країні відбулася революція і пішов у відставку президент Хосні Мубарак, який призначив його на цю посаду. В кінці 1990 років він займав пост командувача ВПС Єгипту, а в 2000 очолював міністерство цивільної авіації. Реєстрація кандидатів триватиме до 8 квітня.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.