Новини України. 27 березня. У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту пояснили, що купили тільки 302 підручники за ціною 647 грн.

Підручники купили правильно, без порушень, ЗМІ просто написали неправду - Міністерство

Підручники купили правильно, без порушень, ЗМІ просто написали неправду.

В Міністерстві Дмитра Табачника розповіли скільки дітей буде навчатися польською мовою та молдовською мовами. Також пояснили з чого складається вартість підручника і зауважили, що не порушували жодного закону України. ЗМІ вкотре некомпетентно і поверхнево висвітлили неправдиву інформацію.

“Укотре із року в рік засоби масової інформації через свою некомпетентність та поверхневе недосконале вивчення питання висвітлюють недостовірну та неправдиву інформацію щодо закупівлі Міністерством освіти і науки, молоді та спорту підручників”, – йдеться в повідомленні МОНмолодьспорту.

Відповідно до Закону України “Про освіту” громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах. З цією метою МОНмолодьспорту забезпечує випуск підручників, посібників, методичної літератури та безкоштовно передає їх до навчальних закладів, зауважують в Міністерстві.

“Закупівлі підлягають лише ті підручники, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників. Оскільки переможцями стають саме рукописи авторів (які створюються відповідно до начальних програм та навчальних планів), то вартість підручника, що закуповується, включає в себе технологічних процес його виготовлення (який має низку етапів) та складається не тільки з витрат паперу, картону, плівки та поліграфічних витрат, а ще й з редакційних та загальновидавничих (авторські гонорари, розроблення оригінал-макетів, художні та редакційні витрати). Вказані витрати по кожному підручнику розподіляються на загальний наклад (тираж, обсяг) підручників, що закуповуються: тобто, чим менший тираж, тим більший відсоток витрат у загальній вартості підручника”, – пояснюють в Табачника.

“Тираж підручників визначається відповідно до прогнозованої кількості учнів, – продовжують представники міністерства освіти, – На 2012-2013 навчальний рік. На підставі відомостей, наданих обласними управліннями освіти і науки, визначається розрахункова потреба в підручниках для учнів перших класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською, російською мовами та іншими мовами національних меншин. Згідно з даними, кількість майбутніх першокласників, які вивчатимуть українську мову в школах з навчанням польською мовою – 302, з навчанням молдовською мовою – 371. На відміну від обов’язкового вивчення англійської мови у перших класах (217 616), прогнозований контингент першокласників, які вивчатимуть іспанську мову, складає 274 учні”.

“Якщо уважно проаналізувати оголошення про проведення процедури закупівлі в одного учасника, опублікованого у бюлетені “Вісник державних закупівель”, то можна прослідкувати залежність ціни від тиражу (накладу) підручників, що підлягають закупівлі. Так, наприклад, підручник з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів з польською мовою навчання (1-й клас) при тиражі 302 примірники коштує 647,09 грн., а підручник з англійської мови для загальноосвітніх навчальних закладів (1-й клас) при тиражі 217 616 примірників коштує лише 10,81 грн.”, – пишуть в Міністерстві.

“Також слід підкреслити, що закупівля підручників здійснювалась відповідно до Закону України “Про здійснення державних закупівель”. Згідно з його положеннями, під час закупівлі творів мистецтва або закупівлі, пов’язаної із захистом прав інтелектуальної власності має застосовуватись процедура закупівлі в одного учасника. Застосування будь-якої іншої процедури закупівлі призвело б до порушення прав авторів, які захищаються Законом України “Про авторське право та суміжні права”, – пояснили в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту.

Також Міністерство звертається до ЗМІ з проханням “перед висвітленням будь-якої інформації у засобах масової інформації кваліфіковано, відповідально та ретельно вивчати відповідні питання, перевіряти факти та використовувати право на звернення до відповідних компетентних органів для отримання необхідної достовірної інформації”.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.