Новини світу. 28 березня. Напередодні Великодня з прилавків магазинів Естонії та Фінляндії зник головний святковий атрибут – яйця.

В ЄС почалася яєчна лихоманка

Торгові мережі вводять обмеження на продаж упаковки яєць в одні руки, а ціна за кілька днів зросла вдвічі. Страждають і сусідні країни. Наприклад, в Латвії працівники магазинів попереджають покупців, що найближчим часом ціни на яйця  можуть різко зрости.

Нестача яєць на естонському ринку становить приблизно 15%, у зв’язку з чим, ціна упаковки з яйцями виросла за тиждень на 50%. Наприклад, якщо раніше супермаркеті стандартна упаковка десяти яєць коштувала 0,98 євро, то в п’ятницю покупці вже побачили ціну 1,7 євро.

Виявилося, що справа зовсім не у величезному попиті на курячі яйця напередодні Великодня. Головна причина дефіциту полягає в нових правилах їх виробництва, що вступили в ЄС з початку цього року.

Хоча про вимоги для європейських виробників яєць було відомо ще 13 років тому, багато господарств так і не змогли зробити інвестиції, необхідні для поліпшення виробництва, і з цієї причини були змушені покинути ринок.

Суть змін полягає в тому, що тепер на кожну курку-несучку має бути відведено не менше 750 кв. см її особистого простору, до того ж клітка повинна бути обладнана спальним місцем, поїлкою і гніздом з натуральних матеріалів. Підлогу треба встелити і клітці має бути майданчик, де птаха могла б точити кігті, а також місце для риття.

Яйця, які були отримані від несучок, яких утримували в тісних клітках, тепер повинні продаватися тільки для промислової переробки, а їх надходження в роздріб і експорт тепер заборонені.

В результаті різко впала і питома вага імпортних яєць на прилавках естонських магазинів, а місцеві виробники не в змозі заповнити утворену на ринку діру.

За матеріалами Eesti Päevaleht, euromag

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.