Новини України. 31 березня. Українці, починаючи з 2005 року, стали поступово кидати курити, стверджує Держслужба статистики.

Українці кидають шкідливу звичку

Так, якщо 7 років тому шкідливу звичку мав кожен четвертий житель країни старше 12 років (25%), то в 2010 і 2011 роках курців серед них стало 22%, повідомляє Сегодня.

В абсолютних цифрах це виглядає так: у 2005 році курили 10,56 млн чоловік, зараз – 9,04 або на 1,5 млн менше. Експерти стверджують: основні причини дві. Перша – серйозна інформкампанія проти куріння: це заборона реклами сигарет, обмеження місць, де можна палити, друга – постійне зростання вартості сигарет через акцизів. Що стосується нових штрафів (51-170 грн) за куріння в невстановлених місцях і продаж тютюну неповнолітнім, то на практиці їх стягують вкрай рідко.

«Заборона реклами зменшила приплив свіжих кадрів в стан курців, школярів і студентів, – каже координатор коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» Ганна Гопко. – Та й багато курців зі стажем стали палити менше.

Зараз антисигаретна кампанія набирає обертів – днями президент (який, до речі, не курить – Авт.) підписав закон про повну заборону реклами тютюну, що пройшов перше читання законопроект про те, що не можна курити в кафе і ресторанах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.