Новини України. 11 березня. У Шевченківські дні далеко не всі жителі навіть історичних, пов’язаних з видатним поетом місцевостей знають, що саме святкує держава і співвітчизники.

Не всі жителі Запоріжжя знають, хто такий Шевченко

Темам Запорізької Січі та Хортиці відведено почесне місце у творчості Тараса Шевченка, а мешканці тих районів знають про річницю оспівувача їх краю далеко не завжди, повідомляє Цензор. НЕТ.

Протягом двох серпневих тижнів 1843 року, які Тарас провів у Запоріжжі, він обійшов всю Хортицю. У музеї козацтва є екскурсія його стежками, але навіть у день народження поета охочих послухати про це – немає. У Запоріжжі Шевченко зупинявся на Вознесенівському хуторі у Прокопа Булата. Правнук Булата переказує сімейні спогади. Мовляв, поет був дуже скромним – два тижні жив на вулиці: вдень багато подорожував, а ночував у гамаку під грушею.

“Посоромився заходити в будинок, у нас сім’я була велика”, – розповів Анатолій Булат. Груша збереглася до наших днів і отримала від держави особливий статус – її охороняють. Під деревом вчителя влаштовують для дітей шевченківські читання.

“Ми запрошували владу, але ніхто, жоден не прийшов”, – розповідає вчителька Любов Гавриленко.

Не було сьогодні “влади” і біля пам’ятника Кобзареві. Чиновники вшанували поета завчасно.

“7 числа прийшли, відзвітували. Чотири вихідних. Безумовно, вони не хочуть сюди приїжджати, не хочуть, скажімо так, псувати свої вихідні”, – пояснив голова Запорізького відділення ВО “Свобода” Віталій Підлобніков. Звідси, вважає він, і ставлення до Кобзаря з боку простих городян.

Знайти людину, яка могла згадати, чим відрізняється день спогадів про Шевченка від інших в календарі, або процитувати хоча б кілька рядків з творчості поета, в Запоріжжі журналістам виявилося непросто. Навіть на підказку про те, що ювіляр зображений на купюрі в 100 гривень, деякі зізнавалися:

“Не знаю, гетьман якийсь”. За задумом влади, до двохсотріччя Кобзаря на Хортиці повинні побудувати новий пам’ятник Шевченку – сквер на честь нього тут заклали ще в 1964 році. А от кошти на постамент збирають досі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.