Новини України. 11 березня. За статистикою Державної реєстраційної служби, в 2011 році майже 20 тисяч українців змінили імена – це на 12% більше, ніж у 2010-му.

Імена змінюють, щоб змінити долю

Ще 10 років тому бажаючих перейменуватися було набагато менше – всього кілька тисяч.

В основному за такою послугою в паспортні столи зверталися люди, яким спочатку дісталося екзотичне ім’я. Сьогодні ж людей приваблює нова екзотика: Ані і Маші стають Океанами і Луноліками, а Саші і Сергії – Сомерсетами і Касперами.

Психолог Тетяна Алексейчук вважає зміну імені своєрідним обрядом ініціації – символом входження в новий життєвий статус.

“Коли людину не влаштовує його доля і він хоче кардинально її змінити, то вимагає якогось ритуалу, щоб відчути перевтілення”, – пояснила експерт.

З її точки зору, коли людина міняє ім’я, то їй здається, що всі проблеми залишаються позаду.

“Це одночасно і зміна іміджу, і спроба втечі, причиною якої можуть бути будь-які глибинні травми. Грубо кажучи, зміна імені частіше – бажання отримати від життя все і негайно”, – зазначила Алексейчук.

Щоб змінити ім’я, потрібно прийти в районний відділ РАГС і написати заяву. До заяви додаються свідоцтво про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про народження дітей. Потім заява вирушає на перевірку до органів внутрішніх справ. Коли ім’я офіційно змінено, необхідно відновити і документи – ідентифікаційний номер, закордонний паспорт, водійські права.

Джерело golosua.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.