Новини України. 13 березня. Норми трудового законодавства носять виключно декоративний характер, заявив керівник Юридичного департаменту партії «Фронт змін» Павло Петренко.

Українці бояться йти на лікарняний

За його словами, свідченням цього є те, що 80% українців, які захворіли, довелося відмовитися від лікарняного під страхом втратити роботу.

«Більшу частину свого життя українці проводять на роботі. І від того, наскільки комфортними є умови праці та взаємини кожної людини з його роботодавцем, залежить якість його життя. Те, що лише 15% хворих українців мали можливість лікуватися вдома на лікарняному, свідчить, що зараз люди перебувають у вельми скрутному фінансовому становищі, а роботодавці використовують цю ситуацію на свою користь, відверто нехтуючи нормами чинного Трудового кодексу», – зазначив керівник Юридичного департаменту.

За словами Павла Петренка, серйозною проблемою в Україні є і ситуація з отриманням першого робочого місця випускниками вузів і інших навчальних закладів.

За його словами, це наслідок прийнятих чинною владою реформ, «які тільки зараз починають давати перші відгомони».

«Зокрема, пенсійна реформа, за якою жінки повинні виходити на пенсію на 5 років пізніше. Тобто робочі місця, які повинні вивільнитися в зв’язку з досягненням пенсійного віку людьми, які їх займали, досі зайняті, зате випускники – безробітні», – пояснив він.

Тому, вважає юрист, зараз є потреба у проведенні комплексної реформи трудових правовідносин.

«Одним з перших кроків має стати законодавче закріплення механізму отримання молодими фахівцями першого робочого місця. Оскільки на сьогодні сама освічена молодь їде на роботу за кордон. І вже найближчим часом на тлі старіючого населення ця проблема набуде катастрофічних масштабів», – заявив політик.

Джерело НБН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.