Новини культури. 1 березня. Анімаційний фільм “Жив-був пес” Едуарда Назарова очолив “Золоту сотню” російських мультфільмів, створених за 100 років, оголошену на урочистій церемонії відкриття XVII Відкритого фестивалю анімаційного кіно в Суздалі.

"Жив-був пес" очолив "Золоту сотню" російських мультфільмів

На честь 100-річного ювілею російської анімації, який відзначається цього року, 100 професійних режисерів, художників і критиків в області анімації склали свій рейтинг ста кращих фільмів, створених за всі роки.

Всього було названо 600 картин, а саму “Золоту сотню” оголосили на відкритті фестивалю в Суздалі.

Едуард Назаров, чия стрічка “Жив-був пес” очолила рейтинг, отримав спеціальний приз анімаційного кінофестивалю. Друге місце списку дісталося “Їжачкові в тумані” Юрія Норштейна, названому в 2003 році кращим фільмом всіх часів і народів, а третє – “Вінні Пуху”

В цілому, обійшлося без сюрпризів: у список потрапили найвідоміші фільми метрів російської анімації: “Червона квіточка” Льва Атаманова, “Історія одного злочину” Федора Хитрука, “Малюк і Карлсон” Бориса Степанцева, “Падав торішній сніг” Олександра Татарського, “Умка” Володимира Попова та інші.

Відкритий фестиваль анімаційного кіно, заснований в 1996 році, вважається єдиним професійним оглядом всієї анімації, створеної російськими та білоруськими режисерами за рік. Цього року він триватиме до 4 березня і представить, за словами директора фестивалю Олександра Герасимова, максимальну кількість мультиплікаційних серіалів і студентських робіт, створених за весь минулий рік.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.