Новини України. 15 березня. В Україні настала серйозна демографічна криза, і основна задача держави – переконувати українців, які народили першу дитину, народжувати другу і третю.

малюк, новонароджений, роди, лікарня
Українців треба спонукати до народжуваності

Про це заявив фахівець з акушерства і гінекології Міністерства охорони здоров’я В’ячеслав Камінський, передає ЛігаБізнесІнформ.

Держава і лікарі повинні допомагати сім’ям, які з якихось причин не мають дітей (більше мільйона сімей), повідомив Камінський в ефірі телеканалу Tonis. З боку влади, впевнений Камінський, повинні пропонуватися соціальні програми, в тому числі, щодо підтримки багатодітних сімей. Медики зобов’язані забезпечувати безпечне акушерство і пологи, формувати у населення позитивне ставлення до вагітності.

“Парадокс відносного збільшення народжуваності полягає в тому, що народжують діти, які народилися в 80-х роках минулого століття, коли рівень народжуваності в Україні в складі Радянського Союзу був досить високий. Ми зараз впритул підійшли до того етапу, коли повинні були народити діти, народжені в 90-х роках. А от як раз в 90-і роки був сильний провал, і показники народжуваності в Україні були дуже низькими, навіть в півтора рази нижче, ніж зараз “, – підкреслив представник МОЗ.

Фахівець відзначив впроваджуваний зараз національний проект “Нове життя”, метою якого є забезпечення майбутніх батьків доступною і якісною медичною допомогою і відкриття в країні 27 перинатальних центрів.

Нагадаємо, останнім часом перинатальні технології активно почали розвивати в таких областях, як Дніпропетровська, Донецька, Сумська. Пологові закладу ряду регіонів мають статус “лікарень, доброзичливих до дитини”, а при діагностичних центрах створюються школи, що готують з майбутніх тат зразкових глав сімейств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.