Новини економіки. 14 березня. При розгляді Україною питання про видобуток туркменського газу їй все одно доведеться вести переговори з Росією.

Україні не оминути Росію

Таку думку висловив незалежний експерт Валентин Землянський на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, якщо Україна буде розглядати туркменський газ як можливу альтернативу російському, «то ми, так чи інакше, упремося в російський фактор».

«Оскільки, контракти, які були укладені між «Газпромом» і середньоазіатськими республіками в 2004 році припускають, що весь надлишок газу, який видобуватиметься в цих країнах, буде викуповуватися «Газпромом»», – зазначив експерт.

При цьому він підкреслив, що «Газпром» не виконує своїх зобов’язань і “скромно” про це замовчує, при тому, що обсяг закупівель знизився з 50 до 10 млрд. куб м. туркменського газу.

Також, за словами Землянського, проблема, яка “упирає” Україну в російський фактор – це маршрути, за якими туркменський газ буде поставлятися навіть в тому випадку, якщо Україна домовиться про ці поставки.

«На сьогоднішній день з реально існуючих газопроводів – це тільки «Середня Азія – Центр», пропускна здатність якого 33 млрд. куб м. на рік і який проходить через територію Росії. Тобто, знову доведеться повертатися до переговорів у Москві, до переговорів у «Газпромі» і домовлятися», – додав він.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.