Новини України. 1 березня. За 20 років Україна отримала визнання на міжнародній арені космічних держав і увійшла до п’ятірки країн за кількістю щорічно скоєних пусків.

Україна отримала визнання на міжнародній арені космічних держав

Україна за 20 років досягла значних успіхів у космічній галузі. Про це заявив глава Державного космічного агентства України Юрій Алексєєв.

“За 20 років існування Державного космічного агентства Україна отримала визнання на міжнародній арені космічних держав і увійшла до п’ятірки країн за кількістю щорічно скоєних пусків”, – сказав він.

За його словами, українські ракети сьогодні стартують з чотирьох космодромів, а реалізація проекту «Циклон-4» дозволить Україні вже у 2013 році здійснювати запуски нової ракети-носія «Циклон-4» з бразильського космодрому Алкантара.

Глава ГКАУ зазначив, що українські ракети відомі в світі своєю надійністю і здатністю виводити космічні апарати на високоточні орбіти.

За його словами, підтвердженням цього є той факт, що за 20 років здійснено 125 стартів, українськими ракетами виведені на орбіту 238 супутників на замовлення 19 країн.

«Українські двигуни встановлені на верхньому щаблі європейської ракети “Вега”, реалізується також спільний з США проект створення ракети-носія “Антарес “, – сказав він.

Він підкреслив, що на підприємствах космічної галузі України серійно виготовляються системи управління для російських ракет-носіїв “Союз”, “Протон”, “Рокот”, “Стріла”, апаратура стикування для МКС, прилади для космічних кораблів “Союз” і “Прогрес”.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.