Новини політики. 3 березня. Радник президента Марина Ставнійчук заявляє, що ПАРЄ вітає ідею створення в Україні Конституційної асамблеї.

ПАРЄ вітає ідею створення в Україні Конституційної асамблеї

В Адміністрації президента України заявляють, що вже почали виконувати рекомендації резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи від 26 січня 2012 року, інформує ЛIГАБiзнесIнформ.

Про це повідомила на брифінгу радник президента – керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації президента Марина Ставнійчук.

Ставнійчук нагадала, що в останній резолюції ПАРЄ було піднято цілий ряд питань, пов’язаних зі змінами до Конституції України. “Парламентська асамблея Ради Європи у своїй останній резолюції закликає президента України, парламент невідкладно розпочати конституційний процес, закликає всі політичні сили – і провладні, і опозиційні – взяти участь в цьому процесі. При цьому Парламентська асамблея вітає ідею створення в Україні Конституційної асамблеї”, – заявила вона.

Ставнійчук розповіла, що свої кандидатури до Конституційної асамблеї уже подали литвинівці і регіонали. В Адміністрації президента також чекають кандидатур і від опозиційних партій.

“Почався процес подачі кандидатур до складу асамблеї. Президенту Україну вже надійшли пропозиції від окремих парламентських фракцій, зокрема, мова йде про фракцію Народної партії України, про фракцію Партії регіонів, які запропонували до складу Конституційної асамблеї народних депутатів України”, – сказала вона.

Ставнійчук зазначила, що запропонований паритетний принцип представництва влади і опозиції. Так, зі ста членів комісії представники політичних партій отримали 12 квот, з них шість – представники провладних сил, шість – опозиціонери.

Вона зазначила, що крім парламентських фракцій, свої кандидатури можуть подати політичні сили, які набрали на останніх президентських і місцевих виборах більше 100 тис. голосів – це Фронт змін, партія УДАР, Свобода, СПУ, Трудова партія Україна та Єдиний центр.

Ставнійчук зазначила, що поки жодна з політичних партій, крім Народної і Партії регіонів, не подала своїх кандидатур.

Відповідаючи на питання журналістів, чи не заблокує відсутність опозиціонерів роботу асамблеї, Ставнійчук зазначила, що, на її думку, пропозицію опозиційним силам взяти участь у роботі асамблеї слід залишити відкритою у тому випадку, якщо вони не подадуть свої кандидатури до 16 квітня, з тим, щоб вони могли включитися в роботу на будь-якому етапі.

Вона також зазначила, що більшість членів комісії складуть вчені.

В даний час, за її словами, провідні вузи та інститути країни формують свої пропозиції, також готують свої кандидатури представники громадських організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.