Новини світу. 22 березня. У французькій Тулузі завершена операція із затримання Мухаммеда Мера, терориста, чиїми жертвами стали сім чоловік на півдні країни.

У Мохаммеда Мера і раніше були проблеми з правосуддям

Правда, взяти його живим так і не вдалося. За словами глави французького МВС Клода Геана, вбивцю знайшли мертвим після того, як він вистрибнув з вікна, рятуючись від поліції.

Облога будинку, де сховався підозрюваний, тривала близько 32 годин. Пізніше стало відомо, що Мера загинув від пострілу в голову.

За час переговорів він встиг зізнатися у вбивстві військових-десантників та єврейських дітей. А потім перестав виходити на зв’язок, і спецназ вже вирішив, що він покінчив із собою. Проте коли поліція приступила до штурму будівлі, молодий чоловік почав стріляти.

В результаті – кілька офіцерів були поранені. Один – зараз у важкому стані. Тулузький вбивця загинув “із зброєю в руках”, як і обіцяв. Мухаммед Мера, за упіймання якого весь світ стежив майже дві доби, переховувався у ванній.

В поле зору французьких спецслужб Мухаммед Мера потрапив ще кілька років тому. Європейська преса з’ясувала, що хлопець неодноразово відвідував пакистанський Вазиристан.

Зараз про Тулузького терориста відомо практично все. Він народився 10 жовтня 1988 року в Франції – тобто йому не було ще 24 – в сім’ї вихідців з Алжиру. Це була не єдина дитина. У Мухаммеда Мера – два брати і дві сестри. Зараз всі вони перебувають під вартою. Мати – також під контролем поліції.

Хлопець не носив хіджаб, не перебував у полігамному шлюбі. Був повноправним французьким громадянином. Хіба що у французьку армію його не взяли через психічні відхилення. Хоча він двічі намагався вступити на військову службу.

Справа в тому, що у Мера і раніше були проблеми з правосуддям. Він 15 разів притягувався за водіння автомобіля без прав, а так само за крадіжки. При цьому знайомі описують його як ввічливу людину, що не здавалася аж надто релігійною.

Передбачуваного вбивцю 7 осіб “видало” одне із захоплень. Відомо, що він цікавився футболом, мотоциклами і машинами. Є навіть відео, де хлопець ганяє на автомобілі. Вичислити його й допомогло побічно одне із захоплень. Рекламне оголошення в Інтернеті про продаж скутера.

Користувачі мікроблога, де новина про смерть терориста – в топі, найшли його. Повідомлення на одному з сайтів розмістив французький військовий, що став однією з перших жертв вбивці. Він хотів продати свій моторолер. Відгукнулися 575 осіб. Але вибрав він одного – Мухаммеда, який, як заявляє слідство, його потім і застрелив.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.