Новини культури. 10 березня. В столичному Музеї гетьманства відкрилась виставка відомого французького графіка Себастяна Боке “Безликі”.

Цикл "Безликі" виконаний в стилі портретної графіки

Експозиція присвячена ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

“Для мене важливо говорити про цих “безликих”, про людей невидимих, які віддали своє життя, які були використані різною владою, тобто не тільки ліквідатори аварії на ЧАЕС, а також уособлення будь-яких людей, будь-яких соціальних груп, які щось роблять, а після того впадають в забуття”, – каже художник Себастян Боке.

Проблемою Чорнобильської катастрофи Себастян Боке почав цікавитися два роки тому. Після того, як випадково потрапив в село Володарка, Поліського району. Атмосфера зони відчуження вразила художника.

Цикл “Безликі” виконаний в стилі портретної графіки. На перший погляд деякі роботи нагадують дуже старі фотографії, зіпсовані радіацією. Лише розміри робіт говорять про те, що це не фото.

Для створення такої ілюзії художник використовує авторську техніку, а з матеріалів – туш, олівець та столярний лак.

Робота над циклом “Безликі” надихнула французького художника на написання роману “Живиця”, який присвячений ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Роман уже готується до друку. У вересні цього року його варто очікувати в українському перекладі.

ВІДЕО

За матеріалами Новини 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.