Новини світу. 26 березня. Багато жителів мегаполісів вважають Макдоналдс улюбленим закладом.

Рональд Макдональд
Доля Макдоналдс у Росії вже вирішена

Чізбургери, бургери, фішбургери, морозиво, картопля фрі… Рідкісний щасливчик не пробував на смак фастфуд, а більшість не мислить без нього своє існування. Обіди, перекушування, вечері, побачення – все там.

Але через рік в Росії мережа Макдональдс перестане існувати. Втім, історія із закриттям мережі швидкого харчування повторюється: з початку 2012 року в Швейцарії були закриті всі ресторани Макдоналдс. Ще кілька європейських країн попросили сприяння в ліквідації закладів, що торгують фастфудом.

Деякі фахівці були помилково переконані, що рішення про закриття Макдоналдс в Росії пов’язане зі вступом країни до СОТ. Але на ділі все це виявилося зовсім не так, у багатьох служб в РФ і без того опинилися вагомі причини для ліквідації цієї мережі ресторанів швидкого харчування.

Мінздоровсоцрозвитку спільно з Росспоживнаглядом в 2011 році провели понад 700 перевірок в мережі ресторанів Макдональдс і прийшли до висновку, що фастфуд завдає непоправної шкоди здоров’ю росіян, і йому більше не місце в країні, де є своя багата національна кухня. Крім того, в мережі швидкого харчування рідко дотримуються санітарні норми, порушуються терміни зберігання продуктів і технологія приготування страв.

Доля Макдоналдс вже вирішена: компанії дали 9 місяців на те, щоб повністю згорнути роботу, вивезти обладнання, звільнити співробітників і дотримати всі юридичні формальності. 15 березня 2012 юристи Макдоналдс подали позов на Мінздоровсоцрозвитку і Росспоживнагляд в надії, що вони справу виграють. Але навіть якщо це станеться, мережа швидкого харчування все одно з часом буде ліквідована. А от юристи Росспоживнагляду впевнені, що Макдоналдс справу програють: занадто багато порушень здійснюють працівники.

У понеділок, 19 березня, до Москви прилітали американські представники Макдоналдс в надії залагодити всі формальності і повернути собі право продовжити роботу в Росії. Судячи за повідомленнями в американській пресі, сторонам не вдалося досягти мирної угоди: Росія наполягає на закритті Макдоналдс у зв’язку зі шкодою для здоров’я росіян, який приносить фастфуд.

Закриттю також підлягають всі вуличні ларьки, які торгують шаурмою, млинцями з начинкою і птицею-гриль. Правда, це не означає, що вищезазначені страви зникнуть зовсім: їх можна буде готувати тільки в закритих приміщеннях.

За матеріалами fognews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.