Новини світу. 1 березня. Про ситуацію навколо дотримання прав людини в Росії у 2011 році громадяни країни зможуть дізнатися тільки після президентських виборів, хоча відповідна доповідь вже готова і з нею ознайомився президент.

росія
У Росії не хочуть оприлюднювати скарги населення

Ті, хто все ж встиг прочитати сакральний текст перш, ніж він був несподівано вилучений з відкритого доступу, відзначають, що в доповіді міститься інформація про “підвищено нервову реакцію влади” на повідомлення про порушення на виборах і про зростання числа скарг на порушення політичних прав і права на спілкування. Однак про грудневі протести в країні майже нічого не сказано.

За рік до російського обмудсмена з прав людини Володимира Лукіна надійшло близько 54 тисяч індивідуальних та колективних звернень громадян, листів з державних органів і громадських організацій, близько половини з них – скарги, повідомили в прес-службі уповноваженого.

Найбільша кількість скарг було на порушення громадянських прав людини – 57,7%, соціальних – 25,1% (з них половина пов’язана з житловими питаннями), економічних – 13,2%.

Росіяни як і раніше аполітичні: частка скарг на порушення політичних прав займає всього 1,8%. Правда, в порівнянні з попередніми роками їх стало більше майже на чверть.

Залишається стабільно низький показник звернень громадян з проханням про відновлення порушених культурних прав – 0,9%, відзначається в прес-релізі.

Повна версія доповіді була представлена ​​Дмитру Медведєву ще у вівторок, 28 лютого. Тоді Лукін заявив зокрема, що лідерами за скаргами на душу населення є Південний федеральний округ, Північно-Західний і Камчатка.

Серйозні скарги, як встановив омбудсмен, існують з приводу умовно-дострокового звільнення. Також відзначається зростання числа скарг на недостатній рівень якості життя та охорону здоров’я. Зате в річний звіт Лукіна не потрапили скарги громадян у зв’язку з порушеннями на виборах і наступними протестними акціями – все сталося під кінець року, народ не встиг зібратися з думками, щоб поскаржитися.

На середу, 29 лютого, було намічено опублікування річної доповіді на сайті уповноваженого з прав людини. Так і сталося, однак у той самий день документ був видалений.

У прес-службі уповноваженого причини такого рішення не коментують, але в той же час обіцяють, що доповідь буде опублікована відразу після президентських виборів, можливо, вже 5 березня.

Джерело newsru.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.