Новини світу. 13 березня. У Росії новий національний план по боротьбі з корупцією закликає держслужбовців відійти від радянських чиновницьких традицій.

Чиновники не зможуть отримувати дорогих подарунків

Рада при президенті Росії з протидії корупції схвалила антикорупційний план на найближчі два роки. Автори проекту мають намір ламати корупційні традиції російського чиновництва і навіть змусити відмовитися від подарунків.

Керівник адміністрації президента Росії Сергій Іванов розповів, що в національному плані по боротьбі з корупцією окремо прописаний заклик відмовитися від подарунків. За словами кремлівського чиновника, який побував з робочими поїздками по всій країні, всі отримані ним подарунки він віддав до музею Міністерства оборони.

“У нас в регіонах так прийнято, якщо чиновник приїжджає у відрядження навіть на один день, то йому обов’язково всунуть подарунок. Треба не брати і не дарувати, і відмовлятися від подарунків, навіть якщо його виявив уже в літаку по прильоту в Москву”, – впевнений Іванов.

Глава кремлівської адміністрації відзначив, що взаємні подарунки чиновників різних країн допустимі, але також в розумних межах. За його словами, західні партнери розуміють ситуацію і вручають скромні сувеніри.

Сергій Іванов розповів і про нескромний подарунок, який йому намагалися вручити в одній африканській країні.

“Це був слонячий бивень, інкрустований алмазами! Ледве відбився! Я пояснив, що за законом не можу прийняти такий дорогий подарунок. Мені одразу відповіли, що немає проблем, напишемо довідку, що бивень коштує 300 рублів. Так що у різних країн бувають різні поняття про корупцію”, – згадує чиновник.

За чинним законодавством, російські чиновники не можуть отримувати подарунки, вартість яких більше 3000 рублів.

Джерело  lifenews.ru 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.