Новини світу. 20 березня. Поява нових слів в останні 10-20 років не встигає за зникненням старих – лінгвісти.

Старі слова зникають скоріше, за появу нових

Група лінгвістів з Італії, США та Ізраїлю провела статистичний аналіз корпусів текстів івриту, англійської, та іспанської мов і прийшла до висновку, що швидкість фіксації нових слів за останній час істотно відстає від швидкості втрати старих, в результаті чого відбувається скорочення словникового розмаїття.

Стаття опублікована в журналі Scientific Reports групи Nature.

Дослідники використовували тексти, оцифровані компанією Google Inc.в рамках проекту по скануванню книг. Розмір колекції компанії на цей момент приблизно оцінюється в 4 відсотки від усієї кількості виданих людством книг. Авторами було проаналізовано вживання близько 10 мільйонів слів за період з 1800 по 2008 роки. Різні варіанти написання (наприклад, color і colour) трактувалися як різні слова, так як авторам був цікавий процес їх взаємовпливу і витіснення.

Головний висновок, зроблений на основі аналізу вживання слів, говорить про те, що, незважаючи на зростаючий потік нових феноменів, поява нових слів в останні 10-20 років не встигає за зникненням старих, і в цілому мова стає словарно біднішою. Лінгвісти частково пояснюють це впливом автоматичних систем перевірки правопису, сповільнює утворення нових слів. Також вони кажуть про тенденцію використовувати більш вузький словниковий запас при електронному листуванні і відзначають збільшену роль англійської мови в академічному середовищі.

Однак, нові слова, поява яких лінгвісти зафіксували в цифрову епоху, мають властивість поширюватися швидше, ніж це відбувалося раніше. Дослідники оцінили час, який необхідно новому слову для широкого визнання і фіксації в сорок років. Якщо до цього моменту широкого поширення не відбувається, слово з великою ймовірністю зникає. Дослідники також відзначають той факт, що сильні зміни мовної динаміки відбуваються під час воєн і пояснюють це зростанням інформаційного потоку і більш сильної міжнародної інтеграцією.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.