Новини світу. 11 березня.  Учасниці феміністських організацій та їх прихильники відзначили в суботу в Нью-Йорку “День подяки за аборт” мітингом і ходою протесту.

Учасниці акції відстоювали право на аборт

Учасниці акції проголосили пріоритетним право жінки визначати – народжувати їй або позбавлятися від небажаної вагітності. Вони пронесли вулицями міста гасла “Зупинити патріархат!”, “Аборт на першу вимогу!”, “Я – людина, а не інкубаторій”.

На думку активісток руху, минулий рік супроводжувався безпрецедентним обмеженням прав жінок на безкоштовний аборт у багатьох штатах США як результат широкого тиску “християнських ортодоксів”.

“Це було найпотужнішим наступом на наші права з часів відомого судового процесу 1973 року, який визнав наше право на аборт”, – наголошується в листівках руху “Стоп патріархат”, які поширювали на вулицях міста.

Хода почалася біля католицького собору святого Патрика на П’ятій авеню, оскільки католики вважаються головними прихильниками руху за заборону абортів. Потім маніфестція зупинилася на Таймс-сквер біля армійського призовного пункту. Тут жінки піддали критиці збройні сили США за злочини, пов’язані з сексуальним насильством.

Акція феміністок завершилося біля розміщеного на площі магазину інтимних товарів. Учасниці ходи зажадали закрити бізнес, заснований на “експуатаціі жіночого тіла і принижує жіночу гідність порнографії”.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.