Новини України. 17 березня. Львівська облрада затвердила Програму, яка передбачає відсутність музики у транспорті.

У львівських маршрутках не буде музики

У Львові у громадському транспорті від сьогодні буде відсутній будь-який музичний супровід.

Депутат Львівської облради від об’єднання “Свобода” Ірина Фаріон пояснила, що заборона стосується не тільки російської попси, як про це йшлося в деяких ЗМІ, а музичного супроводу взагалі.

“У маршрутках не має звучати російська музика, і будь-яка інша. І це мають контролювати відповідні органи. Тому що маршрутки – це не пересувні дискотечні майданчики. У маршрутках водій має пильнувати дорожнього руху, а не слухати будь-яку музику”, – сказала Фаріон.

Львівська облрада затвердила програму функціонування української мови, історичної свідомості та культури. За неї проголосували 68 депутатів облради.

Один із пунктів Програми передбачає відсутність музичного супроводу у транспорті.

Два місяці тому за цей пункт депутати облради проголосували у Програмі транспортних перевезень.

Однак Ірина Фаріон вирішила за доцільне перенести пункт про відсутність музичного супроводу у транспорті у Програму функціонування української мови.

“Якщо є виконавець, а програма обов’язково передбачає виконавця, тоді ми знаємо, з кого маємо запитати. Не з мене, депутата, мають питати, чому у маршрутках грає москальська попса, або якась інша, а з відповідних виконавчих органів. Їм за це платять гроші”, -пояснила Фаріон.

За її словами, контроль за виконанням цього пункту покладено на управління інфраструктури Львівської обласної держадміністрації.

“Багато мешканців Львівської області просто травмовані музикою на зразок “Поцелуй меня везде”, ми хочемо заакцентувати і перенести пункт про відсутність музичного супроводу у транспорті у Програму функціонування української мови”, – додала Ірина Фаріон.

Якщо все таки хтось з водіїв включить музику, Фаріон радить писати скаргу на того водія і тоді власник транспорту має розглянути поведінку водія.

“Програма не передбачає покарання водіїв. Але кожен керівник, в підпорядкуванні якого є той чи інший водій, має сам вирішувати, як він змусить водія виконувати рішення обласної ради”, – зазначає Фаріон.

На Програму функціонування української мови виділили 1 млн 200 грн.
Гроші будуть втілюватися через управління культури, яке є координатором виконання цієї програми, управління освіти та управління інфраструктури.

“Ця програма працює на створення україномовного продукту. Наприклад, проведення фестивалю гумору, фестивалю сучасної молодіжної української пісні, на працювання програми “Вечірня казка” на Львівському телебаченні”, – пояснила Фаріон.

Джерело  tochka.net 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.