Новини світу. 30 березня. Єдиний вцілілий квиток пасажира першого класу “Титаніка” постане перед публікою в експозиції, що відкривається сьогодні в Морському музеї Мерсісайд в Ліверпулі.

Присвячена "Титаніку" виставка триватиме цілий рік

Унікальна виставка приурочена до 100-річної річниці загибелі легендарного океанського лайнера, яка відзначатиметься у квітні.

Квиток спочатку належав лондонському вікарію Стюарту Холдену, який повинен був вирушити в Нью-Йорк на “Титаніку”, але за день до відплиття він відмовився від поїздки через хворобу дружини. Пізніше священнослужитель помістив квиток в рамку і зберігав його над робочим столом до своєї смерті в 1934 році.

За словами директора Морського музею Мерсісайд Рейчел Малхірн, документ є частиною колекції сховища, але звичайно не виставляється через його високу чутливість до світла.

Квиток на Титанік

В експозиції “Титанік і Ліверпуль: нерозказана історія” також представлені проект креслення рятувальної шлюпки судна і документ про реєстрацію лайнера з невеликою позначкою червоного кольору про те, що він затонув після зіткнення з айсбергом. Ще одним експонатом виставки є лист дев’ятирічної Мей Макмюррей, який вона написала своєму батькові – одному із співробітників обслуговуючого персоналу на “Титаніку”, – який він так і не отримав.

На момент спуску на воду 31 травня 1911 в Белфасті, 269-метровий “Титанік” був найбільшим судном у світі. Після того, як роботи з обладнання лайнера були завершені, 10 квітня 1912 року він вийшов з англійського порту Саутгемптон і вирушив до Нью-Йорка. Чотири дні опісля лайнер, що вважався непотоплюваним, затонув у Північній Атлантиці після зіткнення з айсбергом. З 2 тис 224 пасажирів і членів екіпажу загинули 1 тис 514 осіб. Уламки судна покояться в океані на глибині 3,8 км.

Присвячена “Титаніку” виставка триватиме цілий рік.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.