Новини світу. 28 березня. Французька Рада з добровільного продажу рухомого майна (CVV) не стала перешкоджати проведенню аукціону знарядь тортур і страти, що належали колишньому катові Фернану Мейсоньє.

Фернан Мейсоньє помер в 2008 році

Намічений на 3 квітня аукціон організований на прохання родичів Мейсоньє, який помер в 2008 році.

З 1947 по 1961 рік Мейсоньє працював у Французькому Алжирі головним виконавцем рішень у кримінальних справах, за цей час він стратив більше 200 осіб. Мейсоньє – потомствений кат, це ремесло в його родині передавалося з покоління в покоління.

На торги виставлені близько 350 предметів з колекції француза, серед яких відновлена ​​гільйотина, мотузки для повішення, кайдани і знаряддя тортур.

Згідно з повідомленням CVV, рада взяла до відома інформацію про організацію аукціону, на якому в основному представлені “предмети, призначені для заподіяння смертної кари, тортур та інших покарань або жорстокого, нелюдського і принизливого поводження”.

Регулюючий орган протягом декількох днів вивчив питання, провів консультації з Мін’юстом і Міністерством культури і прийшов до висновку про те, що французьке законодавство не забороняє проведення такого роду аукціонів.

Разом з тим, є ряд обмежень, які стосуються вивозу подібних предметів з території ЄС.

Рада також попросила організаторів при проведенні експозиції лотів і самих торгів звернути особливу увагу на повагу почуттів громадян.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.