Новини світу. 19 березня. Збиток від пожежі, що спалахнула в неділю ввечері в головній будівлі Валаамського Спасо-Преображенського (Ново-Валаамського) монастиря в місті Хейнявесі на сході Фінляндії, попередньо оцінюється в сотні тисяч євро.

Від вогню вдалося врятувати десятки ікон та картин

Про це повідомляють фінські ЗМІ з посиланням на керівництво Фінляндської православної церкви, якій належить обитель.

Гасіння пожежі тривало до глибокої ночі, і лише до ранку стало можливим почати розбір завалів, завданих спалахом. Тепер дерев’яному садибному будинку 40-х років ХIХ століття належить серйозний ремонт, через який в цьому році буде неможливий традиційний великодній прийом в цій будівлі.

Точна причина пожежі буде встановлена ​​в ході розслідування, яке почнеться вранці, однак, за попередніми даними, загоряння могло відбутися через несправну електропроводку.

В результаті НС ніхто не постраждав. Від вогню вдалося врятувати десятки ікон та картин, що представляють історичну і художню цінність – вони зберігалися на другому поверсі будівлі. З нижніх поверхів евакуювали також частину унікальних антикварних меблів початку 1800-х років, зроблених російськими та фінськими майстрами епохи рококо і класицизму, і привезеної в обитель в середині ХХ століття засновниками монастиря.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.