Новини України. 27 березня. Комунальники зізналися, що гора трупів собак у Донецьку з’явилася через нестачу місця на спеціально відведеному могильнику.

Влада не виконує закону про захист тварин від жорстокого поводження

У Донецьку на краю міського сміттєзвалища захисники тварин знайшли гору мертвих собак.

Вони припускають, що так влада чепурить місто до Євро-2012. Місць у розплідниках та притулках і справді бракує, тому цей спосіб прибрати чотирилапих безхатьків – легкий і недорогий. Комунальники навіть придумали для цього спеціальний термін – “вимушена соціальна евтаназія”.

Гора трупів убитих собак височіє за сто метрів од дороги неподалік центру Донецька. Захисники тварин припускають, тут пси звезені з усієї області, бо вантажівку, повнісіньку трупами собак, вони бачили кілька днів тому в одному з райцентрів.

Екологи стверджують, що влада не виконує закону про захист тварин від жорстокого поводження і просто вбиває їх.

У комунальному підприємстві “Тварини в місті” про цю проблему знають. Але їм, як видно з усього, не до гуманності. Директор розповідає, що місць у розпліднику бракує, та заспокоює, що вбивають хворих та дуже агресивних.

“Є поняття вимушеної соціальної евтаназії, тобто завідомо тварини агресивні, хворі… ці тварини підпадають під евтаназію, тобто під умертвіння”, – розповів директор КП “Тварини в місті” Гринчук Іван. Трупи на сміттєзвалищі він називає недоробкою та виправдовує браком місця на спеціально відведеному могильнику.

“Відбулося повне накопичення і ми змушені були зробити, хоча з дотриманням санітарних норм при нормальній глибині”, – заявив Гринчук.

Комунальник запевнив, що програма гуманного регулювання кількості тварин працює. Багато собак вже стерилізовані, кліпсовані та повернуті на вулиці. Але впоратись одразу з усіма вони не можуть. Адже тільки в обласному центрі, за деякими даними, налічується понад 15 тисяч собак-безхатьків. Щотретього з них чекає загибель.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.