Новини світу. 20 березня. Королева Великобританії Єлизавета II сьогодні звернеться з урочистою промовою до депутатів обох палат британського парламенту, приуроченою до «діамантового» ювілею свого перебування на престолі

Єлизавета II

Зазвичай королева як глава держави звертається до парламентаріїв тільки з нагоди відкриття нової парламентської сесії, коли в написаній для неї урядом тронної промови озвучує пріоритети роботи депутатів на майбутній рік.

Звернення королеви до депутатів з інших урочистих випадках (зазвичай круглим датам, пов’язаним з історією монархії і парламентаризму) можна перерахувати на пальцях.

За 60 років її правління їх було всього чотири, останнє було приурочене до «золотого» ювілею царювання Єлизавети II в 2002 році. Тексти подібних спеціальних звернень пише сама королева і її радники.

Очікується, що на церемонії у вівторок вранці в старовинному залі Вестмінстер-хол (лише він один зберігся з середньовічних часів і не загинув у пожежі парламенту 1834 року) зберуться депутати Палати громад і Палати лордів.

Раніше в цьому місяці депутати верхньої і нижньої палат британського парламенту вже провели спеціальні засідання, присвячені до ювілею, де зізналися у любові і вірності Єлизаветі II, віддавши данину її служінню державі і нації.

Приїзд Єлизавети II в парламент стане кульмінацією цих церемоній. Після привітальних виступів на честь монарха з боку спікерів обох палат – баронеси Френсіс Д’Cоуза і Джона Беркоу – до депутатів звернеться сама королева. Тема її промови заздалегідь не оголошувалася.

Слідом за цим запланована урочиста церемонія відкриття нового вітража, приуроченого до «діамантового» ювілею правління королеви. Він стане подарунком депутатів Єлизаветі II, створення якого парламентарії профінансували самостійно за допомогою пожертв.

Північне і південне вікна Вестмінстер-холу за задумом короля Генріха VIII повинні були бути прикрашені геральдичними вітражами, однак протягом століть кілька разів змінювалися. Південне вікно прикрашене гербом батька Єлизавети II – короля Георга VI і ініціалами депутатів і співробітників парламенту, які загинули в роки Другої світової війни.

Новий вітраж з гербом королеви, створений художником Джоном Рейнтіенсом з 1,5 тисячі різнокольорових шматочків скла, протягом деякого часу буде доступний для публічного огляду, перш ніж його піднімуть і встановлять у трьох отворах північного вікна Вестмінстер-холу, йдеться в повідомленні британського парламенту.

Кульмінація урочистостей з нагоди «діамантового» ювілею царювання королеви доведеться на початок червня, коли британці отримають чотириденні канікули в честь свята, по Темзі пройде грандіозна флотилія з тисячі барвистих судів, в Королівському Альберт-холі відбудеться святковий концерт, в лондонському Баттерсі-парку пройде грандіозне історичне свято, присвячене всім рокам правління Єлизавети II, у Великобританії і країнах Співдружності запаляться 2012 вогнів і факелів, а завершить ювілейні церемонії служба в лондонському кафедральному соборі Святого Павла.

Крім того, протягом 2012 року в різних містах Сполученого Королівства проходять численні виставки та ювілейні заходи, присвячені королеві і її правлінню.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.