Новини України. 5 березня. Вчора на висоті 4,7 тис. м гори Ельбрус рятувальники Північно-Кавказького регіонального центру виявили тіло Марії Хітрікової – дочки відомого дніпропетровського альпініста, чемпіона СРСР Володимира Хітрікова.

Марія Хітрікова була професійним альпіністом і не раз підкорювала Ельбрус

В кінці лютого 11 українських альпіністів (в їх числі двоє спортсменів з Дніпропетровська) в складі двох груп наважилися зійти на Ельбрус. А 2 березня, вже при спуску з вершини, їх застала негода, повідомляє Сегодня.

Дніпропетровець Роман Куций та киянин Денис Лісов відстали. Тоді один з керівників групи – 21-річна Марія Хітрікова – дала команду іншим учасникам сходження спускатися, а сама залишилася чекати відстаючих. Вісім осіб, благополучно спустившись до найближчого населеного пункту, тут же повідомили про подію рятувальникам.

«В суботу в 18.55 на висоті 4100 метрів на південно-східному схилі Ельбрусу рятувальники виявили живого альпініста – Романа Куцого. Самостійно пересуватися він уже не міг через травми і втоми. Його доставили в районну лікарню міста Тирниауз Ельбруського району», – повідомили в прес-службі Північно-Кавказького регіонального центру МНС і додали, що завдяки розповіді Романа Куцого рятувальники значно звузили район пошуку двох альпіністів. Проте вже на наступний день, в неділю, бійці МНС знайшли тіло Марії.

«В 13.26 на висоті 4400 м знайдено рюкзак, в 13.40 на висоті 4700 м виявлено тіло Хітрікової. Трохи пізніше рятувальники знайшли ще один рюкзак і продовжують пошук Дениса Лісова на висотах 4000-4800 м на південно-східному схилі Ельбрусу», – повідомили в прес-центрі.

Як розповіли в туристичному центрі «Вертикаль тур», Марія Хітрікова була професійним альпіністом і не раз підкорювала Ельбрус, а своє перше сходження на найвищу точку Європи зробила в 12 років. Перед останнім сходженням на Ельбрус дівчина дуже раділа майбутній подорожі і написала на своїй сторінці в одній з соцмереж: «Ура! на Ельбрус! Розтопіть, будь ласка, сніг до мого приїзду!». Останній раз Марія з’явилася в Мережі 29 лютого в 18.30. Тоді вона повідомила, що експедиція проходить успішно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.