Новини здоров’я. 22 березня. Хворих на туберкульоз, у яких виявлять відкриту форму захворювання, зможуть засудити на до трьох років, якщо ті відмовляться від лікування.

Ми будемо уважно стежити за ситуацією з туберкульозом в Україні - Бахтеєва

Про це повідомила глава парламентського комітету охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва на брифінгу в парламенті.

За її словами, якщо хворий із відкритою формою туберкульозу відмовиться від примусової госпіталізації, він може заплатити штраф або ж позбутися свободи на строк до трьох років. При цьому Бахтєєва уточнила, що норми примусового лікування стосуються лише тих, у кого виявлять відкриту форму захворювання й у кого відсутні умови для домашнього лікування.

“Ми будемо уважно стежити за ситуацією з туберкульозом в Україні та думаю, що новий закон, прийнятий сьогодні у Верховній Раді, буде всіляко сприяти цьому”, – підсумувала вона.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до закону України “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”.

Закон передбачає, що у випадку, якщо хворий із відкритою формою туберкульозу порушує протиепідемічний режим, за рішенням суду він може бути примусово госпіталізований до протитуберкульозного закладу, що має відповідні відділення. Така заява повинна бути подана лікарем протягом 24 годин. Примусова госпіталізація осіб, щодо яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на термін до трьох місяців.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.