Новини України. 27 березня. У метро можна заходити з мотоциклом, в Лаврі (на території священиків) заборонено годувати голубів і проводити екскурсії, в ботсаду збирати горіхи, а в аквапарку – співати.

Києво-Печерська Лавра
У Лаврі свої закони

І це все не анекдоти, а київська реальність, про яку, мабуть, не здогадуються не лише туристи, а й мешканці Києва. Саме такі пункти ми відшукали в офіційно затверджених правилах, повідомляє Сегодня.

В останні дні в «Фейсбуці» активно обговорюють випадок у Лаврі. «Дружина-вчителька повела школярів з Мюнхена в Києво-Печерську лавру. Взяли квитки. Таня, будучи істориком, біля Троїцької надбрамної церкви зупиняє групу і розповідає. Раптом до неї впадає тітка: «Ви не маєте права проводити тут екскурсії!». «Е-е, вибачте? Це мої діти, я вчителька», – відповідає дружина. «Ви не маєте права їм нічого розповідати! Так, ви повинні мовчати», – розповів у своєму блозі киянин Леонід.

У заповіднику пояснили: екскурсії проводять виключно їхні співробітники. «У вартість квитка входить проведення екскурсії нашими співробітниками, потрібно тільки почекати, коли збереться більше 15 осіб», – говорить прес-секретар заповідника Ксенія Гончарова. Правда, за її словами, за екскурсії від аматорів тут нікого не карають: «Ми радикальних заходів не робимо».

На території Лаври діє ще одна заборона (на цей раз голосна), введена священиками – в певних місцях не можна годувати голубів. В основному – поруч з церквами і монастирем, щоб птахи не пошкоджували позолоту куполів. До речі, існують і негласні правила поведінки в храмах столиці. Наприклад, свічки потрібно купувати саме в тій церкві, куди йдеш молитися. «Але це бажано, а не обов’язково. Храм також потрібно на якісь кошти утримувати», – говорить прес-секретар УПЦ МП Василь Анісімов.

А ось в ботсаду на Печерську заборонено збирати насіння рослин та їх плоди – горіхи, наприклад, або ягоди. В саду кажуть, що все це насіння збирають співробітники, щоб далі вирощувати. А саджанці сад продає і заробляє гроші на розвиток. У Парламентській бібліотеці свої правила – наприклад, тут прописано, що не можна грубо розмовляти з співробітниками, вживати ненормативну лексику і застосовувати силу.

У Київському метро не можна їздити на мотоциклах, велосипедах, самокатах і роликах. Такі правила висять у вагонах метро. Але якщо з роликами все зрозуміло, то навряд чи комусь спаде на думку заїхати в підземку на мотоциклі! Є й ще одне правило, яке не виконує ніхто: після того як оголосили «Обережно, двері зачиняються», потрібно припинити висадку з вагона. Правда, в такому випадку багатьом пасажирам довелося б їхати до іншої станції.

У аквапарках – свої вимоги до відвідувачів. Наприклад, вони зобов’язані не турбувати інших грою на музичних інструментах, використанням переговорних пристроїв, свистом, співом тощо. Попереджають і про те, що адміністрація не несе відповідальності за пошкодження плавок і купальників. Також не можна в аквапарках ходити голими або в верхньому одязі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.