Огляд преси. 6 березня. Рівно 5 років і один день тому почалися переговори про доленосну угоду, мета якої – політична асоціація та економічна інтеграція України з Євросоюзом.

В ЄС сподіваються на мудрість Януковича

Про нагадують у своїй статті в International Herald Tribune п’ять міністрів закордонних справ – Карл Більдт (Швеція), Вільям Хейг (Великобританія), Карел Шварценберг (Чехія), Радослав Сікорський (Польща) та Гідо Вестервелле (Німеччина).

У 2007 році на українську демократію покладалися великі надії. Але сьогодні процес зайшов у глухий кут.

“Правда, переговори про Угоду про асоціацію успішно завершилися в грудні 2011 року, але подальший прогрес – підписання та ратифікація угоди – фактично заблокований через дії України”, – пишуть автори.

“Розвиток подій в Україні в останні два роки змусив нас засумніватися в намірах Києва щодо основних цінностей, які є фундаментом і для угоди, і для наших відносин у більш широкому сенсі”, – пояснюють вони.

Після обрання Януковича Україна прийняла масштабну програму реформ, і ЄС привітав її “європейський вибір”. Але стан української демократії викликає у авторів побоювання.

“Незалежні ЗМІ та громадські організації повідомляють про тиск з боку влади”, на низку провідних опозиціонерів заведені кримінальні справи, Юлія Тимошенко та Юрій Луценко вже засуджені до тюремного ув’язнення. “Ці судові процеси мають ознаки політично мотивованої і селективної юстиції”, – йдеться в статті.

На думку міністрів, такі речі несумісні з європейським вибором України.

“Лакмусовим папірцем” стануть жовтневі парламентські вибори, відзначають автори. “Обов’язок уряду – забезпечити, щоб всі політичні партії, в тому числі опозиція та її лідери, могли брати участь у виборах на рівноправних умовах”, – рекомендують міністри.

Автори підкреслюють, що вважають себе союзниками України і вірять в її демократичний і економічний потенціал.

“Жителі України – європейці, що розділяють європейські цінності. Наша мета – дати Україні міцне місце в європейській сім’ї, символом чого виступлять підписання та ратифікація Угоди про асоціацію“, – пишуть міністри.

“Ми закликаємо українське керівництво проявити політичну хоробрість і мудрість, які необхідні для здійснення цих завдань”, – підсумовують автори.

За матеріалами The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.