Новини політики. 8 березня. Дмитро Табачник зрозумів, що ідея написання спільного підручника з історії для українських і російських школярів позбавлена здорового глузду.

Табачник зрозумів помилку?

Тому чиновник більше не говорить про це.

Таку думку висловив автор підручника з історії України для 5 класу, кандидат педагогічних наук Віктор Мисан.

“Взагалі, ідея створення спільного підручника з історії для українських і російських школярів є нонсенсом. Це – просто безглуздя. У Росії свої державотворчі завдання, а в Україні свої. Відповідно, в кожній державі власне бачення історії та її викладання в школі. А в кожного народу свої герої, перемоги та поразки”, – пояснює Віктор Мисан.

За його словами, була практика написання подібних спільних посібників з історії в Європі. Однак, такі підручники себе не виправдали й сподіваного ефекту не дали.

“Знаю, що при міністерстві створена спеціальна група, яка опрацьовує загальні підходи до розкриття різноманітних тем з історії України. Але мова не йде про написання українсько-російського підручника, а лише про розробку окремих наукових тем, які могли б слугувати своєрідною книгою для вчителя. Міністерство, очевидно, хоче зробити всеобуч для вчителів. Як вони це зроблять, не знаю”, – зазначає науковець.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.