Новини світу. 24 березня. Медики виявили понад 20 кульових поранень в тілі Тулузького терориста, якого намагався затримати французький спецназ.

Ніколя Саркозі
Саркозі не раз звинувачували в надмірному обмеженні прав іноземних громадян

Щонайменше два постріли виявилися смертельними. Події в Тулузі зараз на перших шпальтах світових ЗМІ.

Так, британська “Гардіан” дивується з приводу поведінки президента Франції. Відразу після знищення Мохаммеда Мера Саркозі привітав всіх учасників штурму з успішним завершенням операції. І це при тому, що ще в перші години облоги він розпорядився брати злочинця живим. Тепер суд, якого так чекали і Франція, і Ізраїль не відбудеться, пише видання.

Саркозі, якого не раз звинувачували в надмірному обмеженні прав іноземних громадян, що проживають у Франції, в цій ситуації сам дав слабину, вважає британська газета. На її думку, Франція чекає зовсім інших рішень. Наприклад, посилення контролю над державними органами. Адже те, що французькі спецслужби допустили такий простір для екстремістської діяльності, вже привід для обурення.

Газета задається питанням звільнення: чи свідчить операція в Тулузі про те, що контррозвідка не проявила достатньої пильності? Адже міграційні служби не один рік спостерігали за Мохаммедом. Видання вважає, що тільки повна гласність допоможе вирішити ці проблеми.

Представник релігійних кіл, католицька газета La Croix, пригадує Саркозі заяву, яку він зробив незадовго до Тулузької трагедії. Президент провів чітку грань між кількома небезпечними екстремістами і французькими громадянами-мусульманами.

Але не можна забувати і про те, пише видання, що в демократичній державі, яка усвідомлює необхідність забезпечувати безпеку громадян і дотримуватися права людини, завжди будуть лазівки, якими можуть скористатися ті, хто не має ніякої поваги до закону, свободи, і життя інших людей. В цьому велич і слабкість демократичних держав, зазначає La Croix.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.